O nas

Lubelska Grupa Triathlonu powstała wiosną 2014 r. z inicjatywy grupy zapaleńców i amatorów triathlonu, który w ostatnich latach jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Do grona założycieli należeli: Tomasz Bala, Barbara Pudło, Dariusz Pudło, Paweł Franiewski, Wojciech Swatowski, Barbara Żukowska, Daniel Sochacki.

Nasze stowarzyszenie skupia kilkudziesięciu członków i ciągle powiększa swoje szeregi o nowe osoby pragnące spróbować sił w triathlonie oraz indywidualnie w bieganiu, kolarstwie i pływaniu.

Członkowie LGT, pod kierunkiem trenerów, doskonalą trzy konkurencje, które składają się na triathlon: pływanie, kolarstwo i bieganie. Stowarzyszenie skupia zawodników – amatorów w różnym przedziale wiekowym oraz o różnym stopniu wytrenowania.

Członkowie naszego stowarzyszenia oprócz startów w zawodach triathlonowych biorą też udział w duathlonach, kolarskich zawodach szosowych i MTB oraz biegach ulicznych i przełajowych.

Stawiamy na sport amatorski, który daje satysfakcję wszystkim, którzy wplatają zajęcia sportowe między obowiązki zawodowe i rodzinne.

Przez okres swojej działalności przez szeregi grupy przewinęło się wiele osób, które pod czujnym okiem naszej kadry trenerskiej od zera zdobywały pierwsze szlify w sporcie. W chwili obecnej odnoszą one sukcesy w barwach innych drużyn zarówno na poziomie amatorskim jak i profesjonalnym.