Kadra trenerska

Barbara Pudło

Trener biegania

W latach 1978-1988 zawodniczka Klubu Sportowego „Start” Lublin.
Reprezentantka Polski w biegach średnich w lekkoatletycznych meczach międzypaństwowych, uczestniczka dwóch Pucharów Europy oraz Klubowego Pucharu Europy (Como – Włochy).
W latach 1985-1986 znalazła się w gronie najpopularniejszych sportowców Lublina w plebiscycie „Kuriera Lubelskiego” a w 2018 roku zdobyła tytuł Trenera Roku jako najpopularniejszy trener województwa lubelskiego.
Prowadziła zajęcia lekkoatletyczne w różnych klubach: MKS “Start”, Lubelskie Towarzystwo Lekkoatletyczne, MKS “Spoiwo”, sekcja lekkoatletyczna KUL, UKS “ORLIK”- pięciobój nowoczesny, treningi biegowe dla Sklepu Biegacza oraz przygotowujące lubelskich biegaczy do Orlen Warsaw Marathon.

Dariusz Pudło

Trener kolarstwa

Od dziecka związany z kolarstwem, jego ojciec i trzej bracia ścigali się na rowerach w Lubliniance i Starcie.
Zawodnik Zagłębiaka Będzin (1982-85) i Startu Lublin (1985-90)
v-ce mistrz Polski w parach z Janem Raczkowskim (1987), dwukrotnie 4 miejsce w mistrzostwach Polski indywidualnie i w parze z B. Wadeckim
Za swoje największe osiągnięcie uważa zdobycie wicemistrzostwa Polska Zrzeszenia Start w jeździe parami ze znanym w Lublinie kolarzem Janem Raczkowskim.

Karolina Zygo

Trener pływania

Instruktorka pływania, od dziecka związana z wodą. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu na dystansach 200 motylkowym (brązowy medal w 2012roku, złoty w 2014 roku), 400 zmiennym (brązowy medal w 2012), 400 dowolnym (brązowy medal w 2012) wielokrotna finalistka Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (srebrny medal- 200 stylem motylkowym), wielokrotna mistrzyni Województwa Lubelskiego, uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu w Antwerpii w 2012 roku. Kiedy jedna dyscyplina sportu przestała jej wystarczać zaczęła amatorsko uprawiać triathlon. Obecnie pomaga innym Triathlonistom-amatorom podszkalając ich umiejętności pływackie.

Michał Janczarek

Trener pływania

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego trener II klasy w pływaniu wychowawca medalistów Mistrzostw Polski Juniorów tata małej Ani Instruktor pływania, Ratownik WOPR Mistrz Świata do lat 18 w Pięcioboju Nowoczesnym, Pilzno 2005 r. Drużynowy v-ce Mistrz Europy do lat 18 w Pięcioboju Nowoczesnym, Budapeszt 2005r. Wielokrotny Mistrz Polski w Pięcioboju Nowoczesnym Mistrz Polski w kategorii młodzieżowców , w pływaniu w sztafecie 4x200 st. dowolnym Wielokrotny drużynowy Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych Nie tak dawno znakomity pięcioboista, reprezentant kraju a dziś miłośnik pływania Michał z pełnym poświęceniem i niezwykłą cierpliwością szkoli " delfinowe " grupy . Zajęcia urozmaica swoją wszechstronną wiedzą sportową i jak przystało na wyśmienitego pięcioboistę potrafi " ustrzelić " czasem jakiś wybitny talent pływacki 🙂 organizator egzaminów na kartę pływacką oraz "żółty czepek"