TRI Kraśnik – MP

108

W miniony, upalny weekend, Kraśnik zdecydowanie był triathlonową stolicą Polski. Jako pierwsze, w sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski Age Group na dystansie supersprint. Na bardzo szybkiej trasie (300 m pływania, 8 km roweru, 2 km biegu), w iście tropikalnych warunkach wystartowali: Kasia, Ewa, Marta, Andrzej, Darek, Marcin, Mateusz. Wszyscy pokazali się z dobrej strony! Mateusz na swój upragniony debiut będzie musiał jeszcze zaczekać jednak jak sam mówi, wróci do Kraśnika i wyrówna rachunki w przyszłym roku.Trzymamy kciuki oraz dopilnujemy aby tak się stało.

Na szczególne uznanie zasługuje występ damskiej części LGT. Kasia zdobyła srebro i została Wicemistrzynią Polski w KAG50, natomiast Ewa stanęła na podium, dumnie odbierając brązowy medal Mistrzostw Polski w KAG30. Należy nadmienić, że to kolejne, zdobyte przez obie Panie medale MP – ogromne gratulacje i czekamy na więcej!

W niedzielę, na dokładkę, zawodnicy rywalizowali na dystansie olimpijskim. Na trasie mogliśmy podziwiać Piotra, który uśmiechnięty od startu do mety pokazywał radość płynącą z triathlonu. Finalnie Piotr miał więcej powodów do uśmiechu zdobywając 2 miejsce w kat. M50. Brawo Niebiescy!