Duathlon w Biłgoraju oraz MTB w Janowie

1018

Minioną niedzielę nasza ekipa spędziła  biorąc udział w wyścigach MTB i szlifując formę przed nadchodzącymi zawodami triathlonowymi. Tym razem wybór naszych zawodników padł na Duathlon cross country w Biłgoraju oraz Maraton Kresowy w Janowie.

Na zawody w formule duathlonu (bieg 5 km, rower 20 km, bieg 2,5 km) wybrali się Michał, Mariusz oraz Maciek. Trasa przebiegała wokół dobrze znanego nam z wcześniejszych imprez Zalewu Bojary i o ile część rowerowa nie wydawała się zbyt wymagająca o tyle bieg po leśnych ścieżkach w połączeniu z wysoką temperaturą okazał się niesamowicie wyczerpujący. Na nasze szczęście po zakończonej rywalizacji mieliśmy możliwość zaznać kojącej kąpieli w wodach wcześniej wymienionego zalewu.

Na szczególne uznanie zasługuje występ Mariusza dla którego był to debiut w tego typie imprezie MTB oraz wolę walki przy obecnej kontuzji. Ostateczna kolejność na mecie przedstawiała się następująco:

Michał – miejsce 15 open, miejsce 8 M40 z czasem 1:26:04

Maciek – miejsce 19 open, miejsce 9 M30 z czasem 1:28:38

Mariusz – miejsce 31 open, miejsce 30 M40 z czasem 1:48:57

Dokładnie w południe na trasę Półmaratonu Kresowego w Janowie wyruszyli zaś Przemek oraz Marcin. Wedle słów tego pierwszego trasa wyścigu w dużych fragmentach przypominała „nasz” Stary Gaj. Dodatkowo wczorajsze opady sprawiły, iż nieliczne piachy były związane. Wysoka temperatura oraz dystans 26 km dały się jednak mocno we znaki rowerzystom. Na mecie zameldowali się oni w tej oto kolejności:

Marcin – 85 open, 15 w kat M2 z czasem 1:20:58

Przemek – 114 open, 21 w kat M4 z czasem 1:31:09