Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

1318

Ubiegły tydzień dla Lubelskiej Grupy Triathlonu był kolejnym okresem pełnym startów. Tym razem rywalizowaliśmy we wszystkich uprawianych przez nas dyscyplinach, począwszy od biegu poprzez triathlon kończąc na kolarstwie.
Rozpoczęliśmy w środę (15 maja) w Ogrodzie Saskim gdzie odbyła się 3 edycja Biegu UP na 5, organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej – Feliniada 2019. Naszą grupę reprezentowało trzech zawodników, którzy bieg ukończyli następująco:
Tomasz Serwa – 39/OPEN, 34/M, 00:22:31/00:22:35
Piotr Konopka – 40/OPEN, 35/M, 00:22:33/00:22:38
Dagmara Krawczyk – 112/OPEN, 35/K, 00:29:40/00:29:46
________________________________________________________

Kolejny start to Triathlon Sprint Coventry, który odbył się w niedzielę (19 maja) w Xcel Leisure Centre w Anglii. Rywalizacja przebiegała kolejno: pływanie – 400m, rower – 20km, bieg – 5km. W tych zawodach Lubelską Grupę Triathlonu reprezentował Michał Zubik, który z łącznym czasem 1:14:01 ukończył rywalizację na 27 miejscu w OPEN ????????

W tym samym dniu w Woli Okrzejskiej odbyła się 2 edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Tamtejsza rywalizacja jak co roku odbywa się na dwóch dystansach 46km (AMATOR) i 92km (PRO) oraz dwóch kategoriach: rower szosowy (w tym gravel i przełaj) i rower inny (wszystkie pozostałe). Towarzysząca imprezie miła atmosfera oraz dobra organizacja w tym roku przyciągnęła bardziej liczną grupa naszych kolarzy. Po zażartej rywalizacji nasi kolarze w poszczególnych kategoriach wyścig ukończyli następująco: