Łemkowyna

723

Jest środa. Czas na przegląd dokonań zawodników naszej grupy. Ten wpis miał być krótki ale Tomek napisał relację ze swojego startu ????. Jest więc super gratka i fajne teksty naszych zawodników do przeczytania poniżej! Czytajcie do końca ????
Najpierw jednak bohaterowie i liczby:

Łemko Trail 30 km w Beskidzie Niskim na trasie Puławy➡️Komańcza
Tomasz Mach – 3:10:41 (30. OPEN M/34. OPEN)
Eliza Pitura – 3:40:52 (24. OPEN K/110. OPEN)
Jerzy Hiller – 5:28:23 (193. OPEN M/359. OPEN)
——
A oni sami mówią o tych zawodach tak:
Eliza: „Ale to było piękne przeżycie, walka ze sobą i w ogóle wszystko było perfekcyjne… od trasy, przez punkty odżywcze z cudownymi wolontariuszami po niesamowitą pomidorową na mecie ”

Tomek: „Zawody Łemkowyna Ultra Trail to seria biegów górskich na różnych dystansach: od 30 do 150 kilometrów. Zawody zaskoczyły z kilku powodów: przede wszystkim organizacją. Mam na myśli pogodę ducha, zaangażowanie i życzliwość organizatorów i wolontariuszy. Każdy kontakt z obsługą na trasie wiązał się ze spontaniczną wymianą życzliwych uśmiechów. Dwukrotnie spotkałem się z bezinteresowną chęcią niesienia pomocy: od wsparcia przy napełnieniu bukłaka z wodą po ciepłe słowo przed wyruszeniem na kolejne kilometry stromych podbiegów. Uśmiech nie znikał również z mojej twarzy za sprawą pogody, która sprawiła, że góry wyglądały wyjątkowo malowniczo o tej porze roku. Przejrzyste powietrze w połączeniu z bezchmurnym niebem sprawiły, że widoki tego dnia były przecudowne, a trasa praktycznie w całości była sucha. Małe punkty błotne pojawiały się wyłącznie w całkowicie zacienionych i pozbawionych odpływu miejscach. Każdy z zawodników walczył ze swoimi słabościami. Każdy miał wyznaczony jakiś cel. Osobiście pierwszy raz w życiu zmierzyłem się z takim dystansem (30 km), co w połączeniu z przewyższeniami trasy wynoszącymi ok. 800m sprawiło, że na starcie miałem niezłego stracha. „Czy podołam wyzwaniu?” O to obawiałem się najbardziej. Moim celem było pokonanie dystansu w miarę równym tempie oraz dobiegnięcie do mety w jako takiej formie. Udało się. Za rok planuję tam wrócić i podnieść poprzeczkę nieco wyżej. Spróbuję powalczyć o lepszą lokatę. Teraz już wiem, gdzie są moje mocne strony i rzeczy, nad którymi muszę intensywniej popracować.”

Gratulacje!! ????