4 Duathlon Siedlecki ŚcIganie

1099

Gorrrący weekend za nami. Zawodnicy Lubelskiej Grupy Triathlonu w sobotę startowali w Cross Duathlonie „ŚcIganie” w Nowych Iganiach k. Siedlec, a w niedzielę rywalizowali na trasie 4. Dychy do Maratonu. Działo się dużo. Zacznijmy od wyników duathlonu.

Zawody w Nowych Iganiach wymagały pokonania 3km biegiem, 18km na rowerze i ponownie 3km biegiem. Marlena Teleon-Polska ukończyła zawody na 7. miejscu w grupie kobiet z czasem 1:57:31. Na biegowo-rowerowej trasie brylowali Tomasz Mach i Marek Harasimiuk. Tomek ukończył zawody w czasie 1:22:07. Tym wynikiem zapewnił sobie 1. miejsce w kat. M40. Przed Tomkiem na mecie zameldował się Marek z czasem 1:20:54. Marek wywalczył 7. miejsce wśród mężczyzn. Na 15. pozycji wśród mężczyzn uplasował się Adrian Polski z czasem 1:41:52

Tomek fachowo opisał trasę zawodów:
„Trasa biegowa: 20% asfalt, 80% droga polna, miejscowo podmokła. Trasa rowerowa: przejazd po łące 10%, droga polna 15%, ścieżki leśne, w tym wymagający, piaszczysty odcinek XC 45%, asfalt 25%.”