Na finiszu serii LOTTO Poland Bike Marathon

1234

W sobotę nasze ekipa MTB w składzie: Agnieszka, Maciek oraz Przemek zameldowała się w Serocku aby wziąć udział w przedostatnim wyścigu w cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Jako podsumowanie startu niech posłużą słowa organizatora zawodów Pana Grzegorza Wajsa:

Tym razem wyjątkowo mokry, ale i piękny zarazem Serock okazał się prawdziwą próbą kolarskich charakterów

Nie sposób się z nimi nie zgodzić – trasa obfitowała zarówno w szybkie i wymagające technicznie sekcje single track jak i błotne odcinki przeprawowe po licznych łąkach i polach. Ostateczną próbą charakterów okazały się zlokalizowane przed samą metą 2 długie i strome podjazdy prowadzące na Serocki rynek. Trudy rywalizacji były za to rekompensowane przez urokliwe miejsca na trasie wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego m.in. Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego.

Doskonała postawa Agnieszki oraz współpraca naszego teamu po raz kolejny dała świetne efekty – nasza zawodniczka zgarnęła wszystko i stanęła po raz pierwszy w historii startów w tym cyklu na najwyższym stopniu podium. To zwycięstwo przełożyło się również na jej pozycję w klasyfikacji generalnej gdzie jak się zapewne domyślacie zajmuje również pierwsze miejsce – BRAWO AGA !!!

Do zakończenia rywalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon pozostał jeszcze 1 wyścig w podwarszawskim Wawrze – trzymajcie mocno kciuki za ten ostatni występ – ostateczne zwycięstwo jest już na wyciągnięcie małego palca.