Kwietniowe starty Lubelskiej Grupy Triathlonu

Dzisiaj witamy pierwszy dzień wiosny! Pogoda w Lublinie i okolicach nas nie rozpieszcza, przez co nasze ćwiczenia odbywają się w trudniejszych warunkach. Każdy trening kształtuje naszą osobowość, wytrzymałość i upór w dążeniu do określonych celów. „Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną.” Nasi zawodnicy są na różnych stopniach wytrenowania, rozwój każdego z nich czy to „słabszego” czy „mocniejszego” świadczy o jego ciężkiej pracy i zasłużonym sukcesie w pokonywaniu nie tylko przeciwników ale również samego siebie! Staramy się pracować nad naszymi największymi słabościami oraz poprawą techniki aby wszystko zaowocowało już w najbliższych kwietniowych

Maraton Kresowy w Siematyczach

Czas na uzupełnienie relacji z naszych weekendowych startów! W niedzielę (22.04) w Siemiatyczach odbył się wyścig rowerowy z cyklu Maratonów Kresowych. Dystans maratonu (65km) pokonał Jurek Siwczak – niezawodny uczestnik i inicjator wielu rowerowych ustawek Jerry zajął 7. lokatę w kategorii M4 i 28. miejsce OPEN z czasem 3:12:40. Gratulacje! Fot. Marek Kulikowski

Bieg Oshee oraz XIII Biegi Lewarta w Lubartowie

Tak na szybko newsy z dzisiejszych tras. Jeszcze gorące jak atmosfera pod Stadionem Narodowym albo grochówka w Lubartowie. *** Bieg Oshee 10km (nieoficjalne) Eliza Pitura – 45:49 (109. OPEN K) Marlena Teleon-Polska – 53:36 (602. OPEN K) Tomasz Mach – 42:45 (706. OPEN) PB Adrian Polski – 46:38 (1404 OPEN) Nie podajemy miejsc w kat. wiekowych bo coś tam chyba jest nie tak *** II Lubelski Bieg Nieustraszonych Łukasz Gruca – 33:49:19 (18. OPEN) *** XXIII Biegi Lewarta w Lubartowie (5km) Artur Strug – 19:06 (14. OPEN/5. M30-39) Piotrek Konopka – 22:23 (61. OPEN/56. M40-49) Gratulacje dla wszystkich !

Klasyfikacja Grand Prix Lublina

Dzisiaj została zaktualizowana klasyfikacja Grand Prix Lublina! Mamy dwie zawodniczki w pierwszej trójce kategorii K40, a jednocześnie na 7. i 8. miejscu OPEN kobiet! Gratulacje Eliza i Magdalena. —— Świetną pozycję wywalczył dotychczas Łukasz, który jest 6. w mocno obsadzonej kategorii M20 i 19. w klasyfikacji OPEN mężczyzn! Gratulacje! Zapowiada się emocjonująca walka podczas dwóch ostatnich biegów – Maratonu Lubelskiego i Chęć na Pięć!

11. PKO Poznań Półmaraton oraz Lubelski Bieg Dookoła Zalewu

W miniony weekend emocji dostarczył nam nie tylko 11.PKO Poznań Półmaraton, w którym dzielnie walczyła Eliza Pitura. Dużo dobrego działo się nad Zalewem Zemborzyckim gdzie odbył się Lubelski Bieg Dookoła Zalewu. Tutaj nie chodziło tylko o sportową rywalizację, ale także o to, by wspomóc działania jakie podejmuje Fundacja Zmieniamy Życie. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z lubelskich domów dziecka oraz wyjazdy dzieciaków z ubogich rodzin do parków rozrywki. Trasę wokół Zalewu Zamborzyckiego liczącą ok. 12km pokonało dwóch naszych zawodników – Jerzy Hiller i Łukasz Gruca. Gratulujemy. Podziękowania dla Controversy Art za świetną (jak zawsze zresztą) fotorelację z zawodów.

5 Edycja City Trail

Nasza Wspaniała Czwórka! Zwycięzcy 5. edycji City Trail (2017/18) w swoich kategoriach wiekowych! Najpierw błyszczeli na zawodach, by w ubiegły czwartek zabłysnąć na scenie w blasku fleszy. 🏆Barbara Pudło 🏆Eliza Pitura 🏆Jerzy Hiller 🏆Sylwester Odziemczyk Cieszymy się z sukcesów i gratulujemy wszystkim zawodnikom, z którymi mogliśmy rywalizować na trasie. _______________________________ Tak było podczas uroczystej gali oficjalnie kończącej cykl biegów nad Zalewem Zemborzyckim. Ale zanim do tej uroczystości doszło działo się jeszcze więcej. Ekipa Lubelskiej Grupy Triathlonu (skład I) uplasowała się na 7. miejscu. W zawodach City Trail rywalizowało w sumie 20 naszych zawodników, w tym trzech super chłopaków – Piotrek Konopka

Czwarta Dycha do Maratonu

Czwarta Dycha do Maratonu odbyła się w tym roku przy wyjątkowo słonecznej pogodzie. Emocji nie brakowało. Finałowe zawody cyklu przygotowującego do Maratonu Lubelskiego ukończyło w sumie 1553 biegaczy, w tym 11 zawodników Lubelskiej Grupy Triathlonu Magdalena Kornacka – 50:32 (50. OPEN K/13. K40) Eliza Pitura – 51:44 (63. OPEN K/18. K40) Dorota Miernicka – 51:21 (64. OPEN K/22. K30) Joanna Warych – 52:56 (88. OPEN K/35. K30) Iwona Duda – 57:14 (163. OPEN K/70. K30) Artur Strug – 39:54 (67. OPEN/29. M30) Łukasz Gruca – 40:25 (79. OPEN/35. M30) Zbigniew Zych – 41:42 (113. OPEN/29. M40) Piotr Konopka – 49:21 (524.

4 Duathlon Siedlecki ŚcIganie

Gorrrący weekend za nami. Zawodnicy Lubelskiej Grupy Triathlonu w sobotę startowali w Cross Duathlonie „ŚcIganie” w Nowych Iganiach k. Siedlec, a w niedzielę rywalizowali na trasie 4. Dychy do Maratonu. Działo się dużo. Zacznijmy od wyników duathlonu. — Zawody w Nowych Iganiach wymagały pokonania 3km biegiem, 18km na rowerze i ponownie 3km biegiem. Marlena Teleon-Polska ukończyła zawody na 7. miejscu w grupie kobiet z czasem 1:57:31. Na biegowo-rowerowej trasie brylowali Tomasz Mach i Marek Harasimiuk. Tomek ukończył zawody w czasie 1:22:07. Tym wynikiem zapewnił sobie 1. miejsce w kat. M40. Przed Tomkiem na mecie zameldował się Marek z czasem 1:20:54. Marek wywalczył 7. miejsce

Treningi w okresie wiosenno-letnim

W związku ze zmianą pogody i nadejściem długo oczekiwanej wiosny następuje zmiana dni oraz godzin treningów Lubelskiej Grupy Triathlonu: Wtorek – „zakładka” (rower/bieg) godz. 17:00 (Skrzyżowanie ulicy Letniskowej z Starym Gajem) Środa – trening biegowy na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie przy Alejach Zygmuntowskich godz. 18:30 Sobota – trening biegowy lub rowerowy mostek koło Lubelskiego Klubu Jeździeckiego godz. 10:00 Niedziela – trening pływacki basen Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie godz. 8:30 lub trening rowerowy mostek koło Lubelskiego Klubu Jeździeckiego godz. 10:00

MTB Otwock

25 marca odbywał się nie tylko 13. PZU Półmaraton Warszawski ale także zawody MTB w Otwocku. Wziął w nich udział członek naszej grupy – Tomasz. Do ostatniej chwili był problem z zebraniem większej liczby osób ze względu na ostatnie spore opady śniegu we Wschodniej części Polski, brak znajomości trasy i pogorszenie się zdrowia zawodników co spowodowało rezygnację większości osób, które wstępnie deklarowały się na wyjazd. W takich warunkach nawet trenerzy byli zdania aby lepiej „odpuścić”. Mimo to nasz rowerowy maniak, który lubi taplać się w błotku zdecydował się na wyjazd. Tomasz wziął udział w zawodach na dystansie MINI, zajął 176

13. PZU Półmaraton Warszawski

Niedziela 25 marca to dla wielu biegaczy w Polsce umowna data oficjalnego rozpoczęcia nowego sezonu biegowego i narodowy dzień bicia życiówek, bo właśnie w tą niedzielę miał miejsce 13 PZU Półmaraton Warszawski. Tysiące osób z całego świata wybiegło w ten słoneczny dzień na ulice Warszawy aby zmierzyć się z półmaratońskim dystansem. Na linii mety wśród 12 474 przeszczęśliwych biegaczy znaleźli się także nasi reprezentanci. Półmaraton Warszawski był dla nich etapem przygotowań do kluczowych startów w tym sezonie. Oto rezultaty jakie uzyskali: Marlena Teleon-Polska 1:59:36 – NOWY REKORD ŻYCIOWY! Iwona Duda 2:03:24 Piotrek Konopka 1:45:45 Adam Uliczny 1:45:47 Adrian Polski 1:50:54 Jurek

Festyn w Snopkowie

10 września nasza grupa miała przyjemność współorganizować festyn w Snopkowie.
Ponieważ nasi zawodnicy nie boją się żadnego wyzwania, z taką samą pasją rzucaliśmy snopkami, zajadaliśmy lokalne przysmaki (miód prosto z pasieki rządzi!), jak również staraliśmy obudzić ducha sportowej rywalizacji u dzieci i ich rodziców. Zaangażowaliśmy się w przygotowanie konkurencji biegowych dla najmłodszych i trochę starszych. Zawodnicy walczyli o nagrody na różnych dystansach, ale przede wszystkim świetnie się bawili! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Snopkowa za miłe przyjęcie i udział w zawodach biegowych.