I Lubelski Duathlon

751

Pierwszy Duathlon w Lublinie, który odbył się zeszłej niedzieli, otworzył nowy rozdział w historii lubelskiego sportu. Stało się tak za sprawą pierwszej tego typu imprezy organizowanej przez MOSiR, AZS i Lubelską Grupę Triathlonu. Profesjonalizm dyrektora zawodów – Barbary Pudło, dopiął imprezę na ostatni guzik w każdym szczególe. Zarówno startujący zawodnicy jak również wolontariat i obsługa zawodów potwierdzają ogrom wkładu naszej grupy w zorganizowaniu tej imprezy. Nietypową lokalizację do przeprowadzenia tych zawodów wyznaczono w nowo powstającym parku przy ul. Zawilcowej, który z uwagi na swoje walory okazał się świetnym miejscem do rozegrania tych zawodów. Limit startujących w imprezie wyznaczony był dla jedynie 100 osób i nie obejmował kategorii wiekowych. Tak więc poprzeczka dla zawodników jak na początek była podniesiona przez organizatora do maximum!
Wśród startujących nie zabrakło oczywiście naszych zawodników, którzy zajęli podium w obydwu kategoriach. Największe osiągnięcie wśród zawodników z LGT przypadło Magdalenie Kornackiej, która zajęła drugie miejsce wśród kobiet. Nie mniejszym osiągnięciem było zajęcie przez Piotra Skwarka w kategorii mężczyzn o zaledwie jeden stopień niżej na podium, po niezwykle ciężkiej i widowiskowej walce na trasie. Ogromne brawa należą się również Tomkowi Mach oraz Marlenie Teleon Polska, którzy w tych zawodach wskoczyli na tzw. długie podium. Brawa nie mogą ominąć również i pozostałych startujących zawodników z naszego teamu, u których wylany pot na treningach widocznie przełożył się na sukcesy osobiste i sportowe.
Jak na każdych zawodach sportowych towarzyszą różnego typu błędy i potknięcia tak i tym razem nie ominęły one naszego zawodnika Marka Harasimiuka, który po upadku na trasie pomylił ilość przejechanych okrążeń, co sprawiło stratę kilka cennych minut i w efekcie utratę znacznie wyższej pozycji w końcowej klasyfikacji. Pech nie ominął również Annę Zabłocką i Sylwka Odziemczyka, którzy stracili kilka minut na uporanie się za przedziurawioną dętką. Ale nie ma tego złego… co przed kolejnymi zawodami może jedynie nas wzmocnić! 
Tego samego dnia, poza granicami naszego kraju, a konkretnie w Rosji, Michał Zubik startując w tamtejszym Absolute Moscow Maraton, godnie reprezentował Lubelską Grupę Triathlonu. Na 9001 startujących zawodników, Michał z czasem 3:14:23 zajął 673 miejsce w OPEN a tym samym 646 lokatę wśród mężczyzn i 87 w kategorii M40-44. ????
Jeszcze raz: BRAWA i GRATULACJE ????✌️????????