XI Ogólnopolski Bieg Barbórkowy Solidarności w Bogdance

958

26 listopada, XI Ogólnopolski Bieg Barbórkowy Solidarności w Bogdance jak co roku wpisał się w górnicze święto na Lubelszczyźnie. Podobnie jak przed rokiem pogoda sprawdziła twarde, wręcz „górnicze” charaktery biegaczy. Mimo trudnych, wietrznych warunków, ekipa Lubelskiej Grupy Triathlonu wracała w super atmosferze z kolejnymi miejscami na podium.
Kolejny rewelacyjny występ zanotowała Eliza Pitura, która wynik sprzed roku poprawiła o aż ….. 5 minut!!!!! Z czasem 56.18 zameldowała się na mecie jako siódma kobieta i pierwsza w kategorii wiekowej! Brawo!!!!
Z kolei Jurek Hiller, który w poprzednich latach był i sędzią i kibicem, tym razem jako zawodnik pokonał trasę w czasie 1:11:40, co dało mu 2 miejsce w kat. M-70! Jurek jest niczym dobre wino – im starszy tym lepszy. Gratulujemy!!!!
Wielki progres w wynikach rok do roku zanotował też Piotr Konopka, który na koniec sezonu czasem 58:03 poprawia poprzedni wynik z Bogdanki o 3:46!
W górę pnie się również Mariusz Kosiński, który w tym biegu poprawił nieoficjalnie swój najlepszy rezultat na 10km o 1,5 minuty, całą trasę pokonując w 1:05:21.
Gratulujemy wszystkim rewelacyjnych wyników!!!